İptal ve İade

BLACK GROUP TEKSTİL TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
İPTAL, İADE ve CAYMA PROSEDÜRÜ

 

 

Alıcı, ürünü teslim aldığı tarihten itibaren on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin bu sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkını kullanacak alıcı bu haktan yararlanmak isteğini yasal süresi içinde Black Fashion’a işbu sözleşmede belirtilen şartlar altında bildirme yükümlülüğünü yerine getirmiş olmalıdır. Cayma hakkı kullanımı mümkün olan hallerde, alıcı, cayma süresi içinde malı, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan kanun gereği sorumludur. Buna göre, cayma tarihine kadarki süreçte ürünün kullanım talimatlarına, teknik özelliklerine ve işleyişine uygun bir şekilde kullanılmamasından ötürü değişiklik veya bozulma olursa alıcı cayma hakkını kaybedebilir; Black Fashion tarafından kabul edildiği hallerde, iade edilecek ürün bedelinden değişiklik / bozulma kadar indirim yapılır. Cayma hakkı bulunan hallerde alıcının cayma hakkını kullandığına dair açık bir bildirimi yasal 14 günlük süre içinde Black Fashion’a yöneltmiş (yukarıda belirtilen iletişim adreslerine sözlü/yazılı iletmiş) olması yeterlidir.

 

Ücretsiz Kargo İmkânı

 

İade veya değişim taleplerinizde, ilk kargo bedeli tarafımızdan ücretsiz olarak karşılanmaktadır. Ancak aynı siparişe ait birden fazla iade veya değişim talebinde, kargo bedeli müşteriye aittir.

 

İade Süreci

İade işlemi için, "Hesabım" bölümündeki "Siparişlerim" butonuna tıklayarak "Sipariş Detayı" sekmesine gitmeniz gerekmektedir. Kayıt oluşturduktan sonra, size iade süreci ve geri gönderim kargo bilgisi iletilecektir. Üyeliksiz siparişlerde iade işlemi için lütfen etrade@blackfashion.com.tr adresine mail gönderiniz.

 

 

Ürünün Black Fashion tarafından taşıyıcıya teslimi, tüketiciye yapılan teslim olarak kabul edilmez.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
c) Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

Cayma hakkı bulunmayan haller için, alıcı, iade edilecek ürünü sadece Black Fashion’ın anlaşmalı olduğu kargo firmalarına teslim edebilir. Bu kargo firmaları dışında herhangi bir kargo şirketiyle Black Fashion’a ulaştırılan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmemektedir. Yapılan iadeler mutlak surette ürün/ürünlerin etiketi çıkarılmamış, kullanılmamış ve zarar görmemiş halde, gönderilmelidir. Parfüm kokulu, lekeli, yırtılmış/sökülmüş, yıkanmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade işlemi için tüm aksesuarlar ve ambalaj malzemeleri eksiksiz bir şekilde gönderilmelidir. İç giyim, mayo, bikini gibi ürünler ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir.

Orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılacak olup, orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek olarak; orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve/veya kargo koli bandı ile bantlanmış ürün vb.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Alıcı iade etmek istediği ürün ile birlikte orijinal sevk irsaliyesi ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile Black Fashion’a ulaştırır.

 

Alıcının siparişi iptal etmek istemesi halinde mail adresi, telefon numarası veya “+90850 888 88 23 müşteri hizmetleri numarası üzerinden iptal talebinde bulunması gerekmektedir. Bunun üzerine Black Fashion, alıcıya iptal işleminin gerçekleştiğine dair e-posta kanalıyla bildirim yapmaktadır. Belirtmek gerekir ki, iptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemiş ise, ücretin tamamı işlemin gerçekleştirdiği yöntem ile iade edilecek olup, ürünün kargoya verilmesi halinde kargo ücreti mahsup edilmek suretiyle alıcıya iade yapılmaktadır.

Yapılan işlemler doğrultusunda gönderilen ürünler incelenir ve iadesine engel olan bir durum yoksa iade işlemi başlatılır. Sanal pos kullanımı durumunda iadeler, kullanılan kredi/banka kartına yapılır. İnternet sitesi üzerinden gerçekleştirilen siparişlerin iadesi yine internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Mağazalarımızda iade işlemi yapılmamaktadır. Değişim taleplerinizde, stok durumuna bağlı olarak en kısa sürede değişim işlemi gerçekleştirilecek veya talep edilmesi halinde para iadesi sağlanacaktır. Para iadesi durumunda, müşteriye hediye çeki tanımlanabilir, bu hediye çeki bir yıl içinde kullanılabilir.